Meridiano licėjus

Kas man patiko Meridiano licėjuje?

  • Ogi tai, kad mokykla ne tik turi labai aiškias savo taisykles bei vertybes. Jos ne tik yra, tačiau ir kabo kiekvienoje klasėje, ypatingai gerai matomoje vietoje.
  • Mokykloje nuo 5 klasės galima rinktis papildomai mokytis pagal Kembridžo programą (anglų, gamtos mokslai, t.y.: fizika, chemija, biologija ir matematika), ir ši programa įeina į bendrą ugdymo kainą. Programą renkasi tik tie, kurie nori, taigi, tikėtina, jog pasirinks tik gabiausi ir labiausiai motyvuoti, o tai sumažina bendrą to dalyko besimokančiųjų vaikų skaičių. O tas padeda siekti geresnių rezultatų. Beje, šios disciplinos yra dėstomos anglų kalba, o jų mokytojai dažniausiai nė nekalba lietuviškai.
  • Nuo 5 klasės renkamasi ir antroji užsienio kalba. Šiuo metu tarp pasirinkimų yra vokiečių ir prancūzų kalbos. Svarstoma siūlyti pasirinkti ir dar vieną užsienio kalbą.
  • Jeigu vaikui šioje mokykloje sunkiau sekasi bet kuris dalykas ir jis nori padirbėti daugiau, kad pasijustų tvirčiau, jam sudaromos sąlygos po pamokų eiti pas konkretaus dalyko mokytoją į konsultaciją ir prašyti pagalbos.
  • Apie 10% mokinių šioje mokykloje yra kitakalbių, tačiau jie visi mokosi lietuvių kalba. Norintieji gali lankyti papildomas išlyginamąsias lietuvių kalbos pamokas.
  • Konkursai ir olimpiados, regis, yra šios mokyklos kasdienybė (tik nesusivokiau nufotografuoti apdovanojimų spintos).
  • Mokykloje šiuo metu mokosi apie pustrečio šimto mokinių.
  • Šiemet šią mokyklą baigs jau aštuntoji abiturientų laida. Čia mokosi nuo priešmokyklinuko iki dvyliktoko.

Mokyklos vadovė – koordinatorė Jolanta Riaukienė į mano klausimą apie tai, kokios šeimos renkasi šią mokyklą, atsakė, kad “daugiausiai mūsų mokyklą renkasi lietuvių šeimos, tačiau turime nemažai mišrių šeimų ir kitakalbių šeimų vaikų. Renkasi tos šeimos, kurioms rūpi vaikų ateitis, kurie pasitiki mūsų diegiamom vertybėm ir profesionalia komanda. Šeimos, kurios supranta, kad siekiant aukštų akademinių rezultatų, pirmiausiai labai svarbu pasirūpinti vaikų socialiniu emociniu gyvenimu.”

Tekstas niekaip nėra suderintas su mokykla.

#AuguIrĮkvepiuAugti